Здоровий спосіб життя — простий шлях до довголіття.

28.04.2020

 Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання. У цій статті ми дамо вам основні поради, які допоможуть вам вести здоровий спосіб життя..

    Згідно з ВООЗ, існує чотири основні чинники, які більшою чи меншою мірою визначають стан здоров'я: спосіб та умови життя (50-55%), екологічна обстановка навколишнього середовища (20-25%), спадковість (15-20%) і рівень медичного обслуговування (7-15%).

   Зауважте, спосіб життя має найбільший вплив на стан нашого здоров'я. Про те ж говорить статистика основних причин смертності в світі: вирішальний фактор у розвитку тієї чи іншої хвороби припадає на спосіб життя людини. Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості.

Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання.

  На Сході, де протягом століть передавалися секретні знання про тіло людини та принципи правильної життєвої поведінки, вважається, що дисбаланс між трьома дошами (основами життя) призводить до хвороб. На стан дош, в свою чергу, впливають спосіб життя людини, її харчування та емоційний стан, а також навколишнє середовище.

  Виходячи з цього, було сформовано чотири основні типи лікування, серед яких правильний спосіб життя є одним з основоположних на шляху до здоров'я.

Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання.

  «Здоров'я - не все, але все без здоров'я - ніщо», - сказав свого часу Сократ. І це, безумовно, так. Перехід до здорового способу життя - це шлях до внутрішньої гармонії. І цей перехід не повинен бути різким. Поступово змінюючи себе, свої звички і уклад життя, ви зможете без зусиль досягти бажаного.

Щоб допомогти собі в цьому, визначимо основні елементи здорового способу життя:

1.Правильне, збалансоване харчування - достатня кількість білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, амінокислот, мікро- та макроелементів.

  Деякі люди вважають, що вживаючи в їжу тільки натуральні продукти, організм буде відчувати нестачу корисних речовин, і йому потрібна «підкормка» у вигляді біодобавок і вітамінів. Однак чи зможуть штучні добавки замінити натуральні продукти, до яких за своєю природою схильний організм? Найімовірніше, ні. Більш докладно про вплив на здоров'я синтетичних вітамінів написано у статті «Вітаміни не попереджають хвороби, а сприяють їхній появі».

Правильне , збалансоване харчування-основа здорового способу життя.

 Натуральна їжа - джерело енергії, необхідної нам для життя. Щоб правильний раціон поліпшив стан здоров'я, він повинен відповідати певним правилам:

- їжа має бути збалансованою та різноманітною;

- їжте більше овочів, злакових, фруктів;

- замініть тваринні жири рибою;

- вживайте молочні продукти низької жирності;

- відмовтеся від солі, цукру, а також продуктів, що містять добавки;

- щодня з'їдайте один зубок часнику;

- почніть ранок зі склянки чистої води, випитої натщесерце;

- не пропускайте прийоми їжі, особливо, сніданок.

Натуральна їжа - джерело енергії, необхідної нам для життя.

2. Достатня рухова активність - одна з проблем сучасної цивілізації. Ходьбу пішки замінили поїздки в транспорті, активний відпочинок - перегляд телевізійних передач. Гіподинамія - одна з найбільших проблем на шляху до здорового способу життя.

Достатня рухова активність - важлива складова здорового способу життя.

 Зарядка або гімнастика, цігун або йога, тривалі піші прогулянки допоможуть вам залишатися у формі й без зусиль подолати гіподинамію. Навіть найзвичайнісінька робота в саду чи прибирання в будинку збільшують рухову активність.

  Рухова активність зміцнює м'язи, за рахунок чого зменшується навантаження на суглоби, попереджає остеопороз, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, діабету, допомагає впоратися з зайвою вагою, стресом і депресією.

3. Сон - важлива складова здорового способу життя. Згідно зі східною медициною, найбільш сприятливий час для сну - з 22 години до 6 години ранку. В цей час відбувається очищення крові та перерозподіл енергії. Для здорового повноцінного сну відмовтеся від напоїв, що містять кофеїн або, принаймні, не вживайте їх у другій половині дня.

Здоровий повноцінний сон як наслідок здорового способу життя.

4. Медитація - одна з найдавніших практик вдосконалення та отримання гармонії, є одією з основ здорового способу життя кожного з нас. Регулярні практики медитації знижують рівні стресу, депресії, занепокоєння, а також фобій і страхів. Поряд із духовними перетвореннями, практика медитації стабілізує рівень кров'яного тиску, знижує частоти серцебиття та дихання, покращує імунітет, додає бадьорості та енергії.

Медитація - одна із найдавніших практик вдосконалення та отримання гармонії, є однією з основ здорового способу життя.

5. Внутрішня гармонія. Наше здоров'я й здоровий спосіб життя в цілому починаються з правильного внутрішнього настрою. Хвороби тіла є наслідками хвороб розуму - про це знали всі стародавні лікарі. На Сході кажуть, що причиною всіх хвороб є три отрути людської свідомості: гнів, незнання та пристрасть. Ці три отрути викликають дисбаланс в організмі, що й призводить до хвороб.

  Відсутність внутрішньої гармонії й є першоджерелом виникнення хвороб. Подолати це можна шляхом духовного самовдосконалення: людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу, в неї всі елементи правильно взаємодіють між собою.

Людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу.

Як досягти цього?

- живіть в злагоді з собою;

- вчіться радіти життю;

- менше хвилюйтеся, а більше смійтеся;

- вчіться долати стрес. Пам'ятайте: джерело стресу - не події самі по собі, а наше сприйняття цих подій;

- медитуйте;

- дотримуйтеся режиму дня;

- будьте більш терплячими до інших;

- відмовтеся від куріння, алкоголю та нездорової їжі.

6. Правильне мислення та правильні вчинки. Пам'ятайте: думки матеріальні. Наш стан, здоров'я, люди та події в житті - результат нашого мислення. В буддизмі кажуть: «Наша свідомість - це все. Ви стаєте тим, про що думаєте. Не ворог або недоброзичливець, а саме свідомість людини заманює його на криву доріжку». Думки визначають поведінку та вчинки, а їхній результат формує світосприйняття.

  Змінити своє мислення, заповнити свій мозок «правильними» думками та чистими намірами - це також важливий крок на шляху до здорового способу життя.

Будьте здорові!!!


КУ "Інклюзивно-ресурсний центр Заболоттівської селищної ради"
Всі права захищені 2020
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати