Фактори які впливають на мовленнєвий розвиток дитини
Батьки мають знати, що спілкування з дитиною починається з самого народження . Вони повинні говорити з малюком, розповідати історії, співат колискові, розказувати потішки, носити на руках. Це є основою для нормального мовленнєвого розвитку.
Фізичний розвиток дитини має протікати природнім шляхом. Вчені доказали, що діти , батьки яких позбавляли повзання, даючи їм ходулі, майже у всіх випадках мали ті чи інші мовленнєві порушення. Також доведено , що якщо дитину після року не відучити від пустушки, вона теж матиме проблеми у мовленнєвому розвитку.
Негативно впливає на мовленнєвий та психічний розвиток дитини, надмірний перегляд мультиків, телевізійних програм, ігри на смартфоні. Саме це є однією з основних причин значного зростання мовленнєвих та психологічних порушень у 21 столітті. Дитині потрібне живе спілкування з людиною, а не з комп'ютером.
Поради
- Розмовляйте з дитиною з самого раннього віку. Нехай вона чує ваш спокійний голос, що описує, що ви робите. Буквально коментуйте кожну вашу дію.
- Не використовуйте «дитячу» мову. Вийде так, що між собою ви будете говорити «машина», а для малюка - «бібіка». Дитині буде важче співвіднести предмет і слово. А пізніше йому доведеться перенавчатися з сюсюкання на «дорослу» мову. Але називайте предмети одними і тими ж, найпростішими словами. «Машина», а не «автомобіль»;
- Телевізор, планшет, комп'ютер говорити не навчать. Планшет може стати ворогом мови: з ним говорити не потрібно, достатньо натиснути на кнопку або на екран;
- Займайтеся фізкультурою з малюком, розвивайте велику і дрібну моторику, робіть зарядку, пальчикову гімнастику і масаж. Так ви стимулюєте нервові закінчення малюка, розвиваючи мозок.