13 цікавих фактів про розвиток дитини.

22.05.2020

Чи знаєте ви, що немовлята впродовж першого року життя збільшують свою вагу втричі? А те, що у перші п'ять років життя дитини її мозок розвивається більше, ніж протягом усього подальшого життя? Розгляньмо декілька фактів про розвиток дитини, які, безсумнівно, вас здивують.

1. Дитина розуміє вас ще до того, як навчиться говорити

Мами люблять говорити зі своїми новонародженими дітьми, і це дуже добре для дітей. Слухаючи те, що ви розповідаєте або наспівуєте, дитина багато чого вчиться. Упродовж першого року життя вона вже розуміє близько 70 слів. Навіть якщо дитина не вимовляє їх усі, вона розуміє, що ви їй говорите. Тому розмовляйте з дитиною якомога більше.

2. У дошкільному віці дитина починає усвідомлювати свою відмінність від решти

Дитина кричить: «Моє!», коли одноліток забирає в неї іграшку. Маленькі діти неохоче діляться тим, що належить їм. Крім цього, слід пам'ятати, що в дошкільному віці дитина починає усвідомлювати себе як окрему особистість. І це добре. Вона починає розуміти, що в чомусь не схожа на своїх друзів і на вас. Це важливий етап у розвитку її пізнавальної сфери.

3. У середньому дитина протягом першого року життя збільшує свою вагу втричі

Такий ріст за такий короткий час годі уявити в дорослої людини. Прокидаючись посеред ночі, щоб погодувати дитину, пам'ятайте, що це їй необхідно. Стрімкий ріст забирає в неї велику кількість енергії й поживних речовин. Якби люди і далі набирали вагу в такому ж темпі, як у перший рік життя, до 20 років важили б 143 кілограми.

4. Перебуваючи в лоні матері, дитина може дихати під водою

Дитина починає дихати ще в лоні матері - на 28-му тижні вагітності. У цей період розвитку легені ще не здатні вдихати кисень - вони недостатньо розвинені. Дитина поступово вчиться вдихати й видихати, тренуючи дихальні м'язи. При народженні м'язи стають досить розвиненими для дихання.

5. Більшість однорічних дітей може однаково добре виконувати різні дії обома руками

Ви, напевно, здивуєтеся, коли побачите, що ваша дитина використовує обидві руки для того, щоб малювати, тримати ложку й робити інші дії. У більшості дітей провідна рука визначається у віці 2-3-х років. У 90 % випадків ця рука - права. Тому, якщо ваша дитина - лівша, можете нею пишатися: таких, як вона, у світі небагато.

6. У дворічних дітей нейронних зв'язків удвічі більше, ніж у дорослих

Дворічний вік дитини батьки називають жахливим. Дитина без особливої причини впадає в істерики, кричить і б'ється, навіть намагається спровокувати істерику у вас. У мозку дворічної дитини нараховується понад 100 трильйонів нейронних зв'язків - у цьому віці мозок розвинений більше, ніж будь-коли в житті. Скористайтеся цим моментом і намагайтеся навчити дитину всього, чого тільки можна. Пам'ятайте, що в дорослої людини нейронних зв'язків удвічі менше, ніж у дворічної дитини.

7. Найімовірніше, дитина не пам'ятатиме нічого, що відбувалося з нею до 3-х років

Ви витратили всі сімейні заощадження, щоб гучно відсвяткувати День народження дитини. Напевно, ви думали: «Нічого, зате малюк матиме спогади на все життя». Однак, якщо дитині менше від трьох років, велика ймовірність, що спогади про ці події залишаться тільки у вас. До трьох років механізми пам'яті дитини ще недостатньо розвинені. Тому подій, що відбувалися в цей період, вона, вірогідно, не запам'ятає. Те, про що дитина дізнається в цей період, безсумнівно, матиме позитивний вплив на її розвиток, але вона це не запам'ятає.

8. Коли дошкільник закриває очі, він думає, що ви теж у цей момент не бачите

Ви можете спостерігати таку дивну ситуацію: дитина прикриває очі рукою й заходить у кімнату, щоб узяти цукерки. У кімнаті перебуваєте ви. Дитина думає, що ви не бачите її, бо вона не бачить вас. Дорослим це здається смішним, але дитина справді так думає. Вона ще не може мислити логічно і все розуміє буквально. Тому краще не говорити дошкільнику фраз на кшталт: «А якщо всі підуть стрибати з моста в річку?».

9. Дитина може відчувати страх, перебуваючи в материнському лоні

Дитина може штовхатися або рухатися в лоні матері, відчуваючи страх, наприклад, від гучного звуку. Таке може виявлятися, починаючи з 23-го тижня вагітності. Мамі не варто турбуватися: це всього лише означає, що мозок дитини розвивається нормально.

10. При народженні дитина бачить дуже розмито

У перші дні життя дитина може чітко бачити предмети тільки на відстані менше ніж півметра. Тому, коли ви підходите до новонародженої дитини й розмовляєте з нею, нахиляйтеся над нею, щоб вона могла розрізняти ваші риси обличчя. Давайте дитині розглядати білі й чорні предмети, тримайте їх у полі зору дитини. Дитина любить розглядати все нове, і це дуже важливо для її візуального розвитку. Але нові предмети повинні перебувати в полі її зору. Коли дитині виповниться півроку, її зір стане значно чіткішим.

11. Дитина в лоні може відчувати ті ж запахи, що й ви

Чи знаєте ви, що ще в лоні матері в дитини розвивається нюх? Дитина сприймає запахи завдяки навколоплодним водам, у яких вона перебуває. У третьому триместрі вагітності дитина ще сильніше відчуває запахи, які проходять через плаценту.

12. До чотиримісячного віку дитина не відчуває солоного смаку

Зрозуміло, у цьому віці ви ще не даєте дитині солоної їжі. Але, можливо, вам буде цікаво дізнатися, що дитина цього навіть не відчула б. Смакові рецептори, які відповідають за сприйняття солоного смаку, розвиваються тільки після чотирьох місяців. Цікаво, що саме в цьому віці нирки дитини починають засвоювати натрій. Виявляється, усе в людському організмі взаємопов'язане.

13. Діти структурують інформацію в пам'яті із семирічного віку

Дитина може запам'ятовувати інформацію і в молодшому віці, але тільки із семи років вона використовує стратегії - певні схеми й інші хитрощі - для запам'ятовування. Це допомагає їй запам'ятовувати більший обсяг інформації, який згодом стане їй у нагоді в навчальному процесі або інших життєвих ситуаціях.

Маленькі діти приголомшливі! Упродовж перших років їхнього життя батьки не тільки вчать їх багатьох речей, а й самі можуть багато чого в них навчитися.

КУ "Інклюзивно-ресурсний центр Заболоттівської селищної ради"
Всі права захищені 2020
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати